• HAVUZ kategorisinde 491 adet Ürün var.
  Sıralama

  Havuz

  Su ile temas insanlık boyunca süregelen bir durumdur. Su; temizlik, rahatlık ve sağlık getirmekle kalmayıp aynı zamanda da hayati bir ihtiyaçtır. Yapay bir su birikintisi olan havuz hem serinleme hem de mekanın görselliği açısından tarih boyunca farklı şekillerde hem şahsi hem de kamuya ait binalarda kendini göstermiştir. Ayrıca yüzmenin sevilerek yapılan bir spor olduğu son dönemlerde birçok noktada hem kamuya ait hem de bireysel yüzme havuzları bulunmaktadır. Havuzlar yapay su birikintileri oldukları için doğal ortamdaki sulardan farklı olarak birçok ek bakıma ihtiyaç duyarlar. Nemli alanların birçok bakteri ve mikrop ürettiği göz önüne alınırsa havuz bakımının ne denli önemli olduğu dikkatlerden kaçmayacaktır. Havuz ve havuz ekipmanları hakkında daha fazla ürün araştırması yapabilmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

  Havuz Bakımı Ekipmanları Nelerdir?           

  Havuzlar sahip oldukları görsel güzellikleri ve yaz aylarındaki en büyük serinleme araçlarından biri olmaları nedeniyle yüksek bir popülerliğe sahiptirler. Yapay bir su birikintisi olan havuzlar, hassas bir bakıma ihtiyaç duymaktadırlar. Havuzun temizliğinin tam anlamıyla yapılmaması durumunda birçok hastalığa maruz kalınabilmesi işten bile değildir. Özellikle kamuya açık bir havuzun işletmesini yapıyorsanız havuzun genel bakımının eksiksiz bir şekilde yapıldığından emin olmanız gerekmektedir.

  Havuz temizliği kimyasal ve mekanik olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Mekanik temizlikte havuzun içinde bulunan çöp, kir, kalıntı gibi istenmeyen maddelerin uzaklaştırılması ve ayrıca açık hava havuzlarında sıklıkla görülen alglerin giderilmesi sağlanmaktadır. Bu temizliğin tamamının eksiksiz bir biçimde yapılabilmesi için havuz temizlik ekipmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu temizlik ekipmanları arasında havuz süpürgesi ve havuz robotu liste başına oynamaktadırlar. Her iki ekipman da havuzun içerisinde bulunan fiziksel kalıntıların temizlenmesini sağlamaktadır. Böylece bu parçaların suyu bozmasını önlemekte ve havuz filtre sisteminin bozulmasını önlemektedir. 

  Mekanik temizlik yapıldıktan sonra kimyasal temizliğin de kesintisiz bir biçimde yapılması gerekmektedir. Havuz kimyasalları grubunda sıklıkla kullanılan maddeler arasında havuz kloru gelmektedir. Klor maddesi suyun hızla temizlenmesini ve mikroplardan arınmasını sağlamaktadır. Hem şahsi hem de kamu havuzlarının periyodik olarak klorlanması gerekmektedir. Ayrıca havuz ph düşürücü de bir diğer havuz kimyasalıdır. Suyun insan vücudu için en zararsız hali olan alkali seviyesinde tutarak havuz sağlığını koruyabilmektedir. 

  Havuz mekanik ve kimyasal temizliği ürünleri hakkında model ve fiyat karşılaştırması yapmak istiyorsanız sayfamıza göz atabilirsiniz. 

  Havuz Tesisat Malzemeleri Nelerdir?

  Havuz yapımı başlı başına bir tesisat gerektirmektedir. Ayrı bir filtreleme yapısı, su gider tesisatı gibi temel tesisatın yanı sıra havuz sahibinin zevklerine göre farklılaşan birçok tesisat ekipmanı da mevcuttur. Bunlar arasında havuz pompası bir havuz için olmazsa olmazdır. Havuz içindeki suyun devinimini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda havuz kimyasallarının da suya aktarılmasında rol oynayabilir. Diğer yandan havuz merdiveni dış tesisat malzemeleri arasında zaruri olarak görülmektedir. Özellikle kamuya açık havuzlarda merdiven olması zorunlu tutulmaktadır. Havuz içi aydınlatma ise hem havuzun bir tesisat ihtiyacı hem de görselliğine katkı sunan ek bir malzemedir. Farklı seçenekleri olan bu aydınlatma sistemlerinde havuz içi led aydınlatma gerek harcadığı elektrik gerek uzun ömürlü oluşuyla havuz sahiplerine önerilmektedir. 

  Havuzunuzun tesisatı yapılırken göz ve eğlence zevkiniz için de ek ekipmanlardan yararlanabilirsiniz. Havuz şelalesi havuz içinde ek olarak serinlemek isteyenler için bir ek seçenektir. Aynı zamanda da görsel olarak bulunduğu ortama estetik katmaktadır.

  Havuz fiyatlarının yanı sıra sauna fiyatları için de bilgi almayı düşünüyorsanız sayfamıza göz atabilirsiniz.