Havuz Suyu Ölçüm ve Test Aletleri kategorisinde 11 adet Ürün var.
Sıralama

Havuz Suyu Ölçüm ve Test Aletleri

Birçokları için havuz suyunun berrak görünmesi ve içinde gözle görülen çöp ve diğer partiküllerin olmaması temizlik için yeterlidir. Görünüşte temiz olan bir havuz suyu aslında insan sağlığını tehdit eden birçok madde içerebilmektedir. Havuz kimyasalları havuzun temizliği için oldukça önemlidir, ancak bu maddelerin gereksiz yere veya temizlik adına daha fazla kullanılması suyun dengesini bozarak suyun daha sağlıksız bir hale gelmesine sebep olabilir. 

Havuz suyu ölçüm ve test aletleri havuz suyunun hali hazırdaki durumunun saptanmasında bireylere yardımcı olan ve hızlı sonuç veren havuz ekipmanlarındandır. Sağlıklı bir havuz suyuna sahip olmak isteyenler için bu kitlerin kullanımı oldukça önemlidir. Siz de havuz kategorisinden bu kitler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Havuz Suyu Ölçümü ve Test Aletleri Çeşitleri Nelerdir?

Havuz suyunun temizliği hem mekanik hem de kimyasal olarak yapılmalıdır. Ancak yapılan temizliğin durumunun ölçümü de en az temizlik kadar önemlidir. Havuz suyunda birçok kimyasal bileşen bulunmaktadır. Bu kimyasalların seviyeleri yoğunluğa göre insan sağlığını tehdit eder boyutta olmamalıdır. 

Havuz suyu ölçümlerinde ph derecesi, sudaki klor miktarı, asit miktarı ve eğer kullanılıyorsa tuz miktarı ölçülebilmektedir. Test kiti haplı tablet suyun ph ve klor seviyesini ölçmek için kullanılan hızlı testlerin başında gelirler. Belirli sayıda bulunan test ile havuz suyundan numune alarak testi hızla yapabilirsiniz. Kit sonuçlarına bağlı olarak havuz suyunuzun bakımını bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Eğer havuz ısıtma sistemi kullanıyorsanız havuz termometresi kullanımı oldukça önemlidir. Bazı durumlarda havuz suyu beklenenden daha sıcak veya daha soğuk olabilir. Özellikle küçük çocuğunuz havuzu kullanmadan önce bu termometre ile ölçüm yaparak su sıcaklığını görebilirsiniz. 

Havuz termometresi yüzer ile anlık olarak sıcaklık ölçümü yapabilir, böylece ani ısı dalgalanmalarına karşı daha hızlı aksiyon alabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile havuz suyu ölçümlerinde de dijitalleşme yoğunlaşmıştır. Havuz suyu ölçüm cihazı ile istenilen her anda altı farklı değerin ölçümünü hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Havuz suyunuzu periyodik olarak kontrol edebilir ve ölçümünü yaptığınız değerleri günlük haftalık veya aylık olarak raporlayabilirsiniz. 

Sıvı havuz test kiti daha ekonomik olmaları ve tutarlı sonuçları nedeniyle en popüler havuz suyu ölçüm kitleri arasında yer almaktadırlar. Ancak havuz suyundan yeterli miktarda örnek toplanması gerekmektedir. Ayrıca solüsyonların prospektüse uygun bir biçimde kullanılması da doğru sonucu alabilmeniz açısından önemlidir. 

Havuz Suyu Ölçüm Kitleri Nasıl Kullanılır?

Havuz suyu için test yaparken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Özellikle sıvı test kiti kullanıyorsanız yeterli derecede örnek aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca bir damla eksik veya fazla solüsyon kullanımı testin tamamen yanlış sonuç vermesine sebep olabilir. Dijital havuz kitleri ise gerçek değerleri tam anlamıyla yansıtan bir yapıya sahiptirler. Cihazınızı açıktan sonra metal olan ölçüm kısmını suya daldırarak kısa sürede sonuçları görebilirsiniz. Havuz yapımı için malzemeye ihtiyaç duyuyorsanız havuz tesisat malzemeleri kategorisine göz atarak size uygun malzemelerin seçimini yapabilirsiniz.

Havuz Suyu Ölçüm Kiti Kullanmanın Yararları Nelerdir?

Havuz suyunun sağlık açısından durumunu takip edebilmek için havuz suyu test kitlerine mutlaka sahip olmalısınız. Fazlası ciddi cilt tahrişlerine yol açan klor gibi maddelerin periyodik olarak ölçülmesi elzemdir. PH değerinin alkali olup olmadığının kontrolü de insan sağlığı için önemli olan bir diğer etkendir. 

 

Sizler de havuz suyu ölçüm ve test aletleri fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfamıza göz atabilirsiniz.