Havuz Temizlik Ekipmanları kategorisinde 27 adet Ürün var.
Sıralama

Havuz Temizlik Ekipmanları

Havuz sahibi olmak evinizin daha estetik görünmesine ve yüzme zevkini evinizin yanı başınızda yapabilmenize olanak sağlar. Buna rağmen havuz bakımı zahmetli işlerin başında gelmektedir. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte havuz sahipleri de yoğun bir temizlik işine başlamaktadırlar. 

Havuz temizliğinin sağlanması havuzun görünümü iyileştirmekle kalmaz ayrıca havuzun olası bakterileri ve mikropları taşımasını önler. Periyodik temizliği aksatılmış bir havuz insan sağlığına ciddi anlamda tehdit oluşturacaktır. Havuz bakımının devamlı olarak sürdürülmesini sağlayan havuz temizlik ekipmanları birçok parçadan oluşmaktadırlar. Bu ekipmanlardan bir veya birkaçına sahip olmanız havuzunuzun güzel görülmesine ve hijyenik olmasına yardımcı olacaktır. Havuz kategorisinden temizlik için dilediğin ürünü seçebilir, ihtiyacına uygun malzemeleri bulabilirsin. 

Havuz Temizlik Ekipmanları Nelerdir?

Yaz gelmesi ile birlikte havuzların genel bir temizliğe ihtiyacı olmaktadır. Özellikle kış boyu atıl bir şekilde kalmış havuzların dip köşe temizlenmesi sağlık açısından oldukça önemlidir. Bu işlemin yapılması için farklı ekipmanlara ihtiyaç duyacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Özellikle kış boyu yaşanan bir alg sorunu varsa alg temizliği için daha farklı ekipmanlara ihtiyaç duyacaksınız. 

Havuz kimyasalları havuz temizliğinin en önemli parçalarından birisidir. Havuzdaki olası bakteri ve mikrop oluşumunu önlemek için bazı kimyasallara ihtiyaç duyarsınız. Su dezenfeksiyonu için kullanılan maddelerin başında klor gelmektedir. Tablet klor şamandırası havuz suyuna doğrudan klor atmak istemeyenler için ideal bir kullanım sunar. Bünyesindeki tablet klorun periyodik bir şekilde havuza dağılmasını sağlar ve havuzun kimyasal temizliğinin kesintisiz bir biçimde devamını sağlar. Yüzer durumda olduğu için havuzun her köşesine kolaylıkla ulaşır. Havuzunuzun büyüklüğüne göre farklı boyuttaki klor şamandıralarını tercih edebilirsiniz. 

Havuz köşe fırçası havuz kenarında oluşan algleri temizlemek için oldukça kullanışlı ekipmanların başında gelmektedir. Havuz köşelerinde biriken algler ilk fırsatta çoğalacaktır, bu yüzden köşe temizliği havuzun genel hijyeni açısından önemli bir parçadır. Havuz süpürgesi dip temizliğinin tam olarak yapılabilmesi için önemlidir. Vakumlu yapısı sayesinde havuz içine düşen ölü böcek, yaprak ve çöp gibi partikülleri tam olarak uzaklaştırır. Havuz kepçesi ise havuz suyu üzerine düşen diğer partiküllerin toplanmasını sağlar. Özellikle bazı çöp ve yapraklar havuz filtre sistemine kaçarak sistemin bozulmasına sebep olurlar. Temizliği daha hızlı bir biçimde yapmayı düşünüyorsan havuz robot süpürge ile hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edebilirsin. 

Havuz temizliğinde önemli bir yer tutan kimyasallar için havuz kimyasalları kategorisine göz atarak size uygun olan kimyasalı bulabilirsiniz. 

Neden Havuz Temizlik Ekipmanları Kullanmalısınız?

Havuz temizlik ekipmanları kullananlar havuzlarının bakımlarını periyodik olarak tamamlayabilmektedirler. Havuz temizliğinin aksaması sonucunda birçok hastalığın ortaya çıkması olasıdır. Ayrıca havuz filtre sistemleri ufak bir çöp yüzünden bozulabilmektedir, bu da size ekonomik olarak olumsuz bir geri dönüş olacaktır. Havuzun genel görünümünün de bu ekipmanlarla temizliğini sağlayabilirsiniz. Havuz üstünde yüzen yaprak veya çöpler genel görünümü bozacaktır. 

Havuz merdiveni kısmındaki materyallerde alg oluşması havuza girerken veya çıkarken olası kazaları beraberinde getirebilir. Kaygan bir yapıya sahip olan algler oldukça inatçı lekeler bırakabilirler. Zamanında müdahale edilmeyen alg popülasyonu hızla tüm havuzu sararak kötü bir kokuyu da beraberinde getirirler. Bu yüzden havuz tabanını ve duvarlarını periyodik olarak havuz fırçası ile temizlemelisiniz. Böylece alg görünümünü en az seviyeye indirebilirsiniz. 

Havuz temizlik ekipmanları fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız sayfamıza göz atabilirsiniz.