Kumanda Panoları kategorisinde 5 adet Ürün var.
Sıralama

Kumanda Panoları

Saunalar uzun yıllardır alternatif tıp alanında kullanılan bir tür tedavi metodudur. Geçmişten bugüne birçok kültürde sevilerek tercih edilen sauna, modern yaşamla birlikte çok daha ulaşılır bir hale gelmiştir. Gerek şahsi gerek kamuya açık saunalar ile bireyler terleyerek vücutlarındaki kan dolaşımının hızlanmasını, derideki gözeneklerinin açılmasını ve kaslarının gevşeyerek rahatlamasını sağlayabilirler. 

Şahsi veya kamuya açık bir sauna sahibiyseniz, saunanız için bir tesisata ihtiyaç duyarsınız. Bu tesisatın doğru bir biçimde işlemesini sağlayan alete kumanda panoları denilmektedir. Sauna sahibi bu pano sayesinde sauna sıcaklığını ve nemini ayarlayabilir; ayrıca birden fazla sauna odası bulunan bir yere sahipse bu odalardaki ısı ve nem takibini çok kolay bir biçimde ayarlayabilir. 

 

Sauna Kumanda Panosu Özellikleri

Sauna kumanda panoları elektrik ile çalışan ve saunanın beyni olarak görülen bir cihazdır. İyi bir sauna deneyimi için sauna içerisine girilmeden önce saunanın optimum nem ve ısıda olması gerekir. Bu yüzden hem şahsi hem de kamuya açık sauna bu panel sayesinde kolaylıkla optimize edilir. Ayrıca sauna panosu sayesinde ısı ve nem takibi de yapılmaktadır. Sauna sıcaklığının fazla veya az olması halinde dereceyi azaltabilir veya duruma göre arttırabilirsiniz.

Bunların yanı sıra bu panolar ile saunanın aydınlatmasını da ayarlayabilirsiniz. Bazı sauna kumanda modelleri ile birden fazla sayıda olan sauna odalarınızın ışıklarını açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca modele göre değişkenlik gösteren bir diğer etkende zamanlayıcıdır. Işıkların ne zaman kapanacağını, sıcaklığın hangi aralıklarda artıp azalacağını otomatik olarak bu pano sayesinde yapabilirsiniz. Kumanda panoları genellikle saunaların giriş kapısına yakın bir yere monte edilebilir. Eğer birden fazla saunaya ihtiyacınız varsa bu panoyu genel elektrik tesisatınızı kontrol ettiğiniz panoya yakın konumlandırabilirsiniz. Duvara kolay montajı sayesinde size ekstra bir yer kaplama sorunu yaşatmaz. 

Sauna kontrol ve güç paneli ise genellikle kamuya açık işletilen saunalar için tavsiye edilmektedir. Daha güçlü voltaj değeri ile sahip olduğunuz sauna odalarının genel durumlarını çoklu olarak takip edebilirsiniz. Zamanlayıcı özelliği sayesinde hangi odanın ne zaman ısınacağını veya ısıtmasının kapanacağını belirleyebilir, siz uzaktayken bu işlemi sizin adınıza kolaylıkla yapabilir. Aydınlatma ve ısıtmadaki zamanlayıcı özelliği sayesinde işletmenizde enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Bazı modellerinde bulunan led ışıklı göstergesi ile karanlık ortamda dahi kolaylıkla işleminizi yapabilirsiniz. 

Siz de bir sauna sahibi olmayı düşünüyorsanız sauna ekipmanlarının başında gelen sauna sobası için sayfamıza göz atabilirsiniz.,

 

Dijital Sauna Kumanda Panosu

Gelişen teknoloji ile birlikte karmaşık duran birçok panel artık daha hızlı ayarlanabilir bir hale gelmiştir. Sauna kumanda panosu dijital modelleri ile hem evinizde şahsi kullanımınız için sahip olduğunuz saunanızı hem de ticari saunalarınızı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Dijital yapısı ile birçok ayarlamayı aynı anda yapabilirsiniz. Örneğin saunanızın hangi saatte ısınmaya başlayacağını ve kaç derecede durması gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Müşteriniz gelmeden önce onun için saunanın ısı ve nemini onun isteğine göre ayarlayarak işletmenizdeki müşteri memnuniyetini ayarlayabilirsiniz. Sauna kumanda panosu beyaz rengi ile birçok yerde uyum gösterecektir. Özellikle sauna girişinin yanına monte edilen bu panolar bu renk sayesinde göz zevkinizi bozmayacaktır. 

Zamanlayıcı özelliğinin yanı sıra otomatik açma ve kapatma özelliği sayesinde de saunanızın gereğinden fazla enerji harcamasını önleyebilirsiniz. Böylece enerji tasarrufunu eksiksiz bir şekilde yerine getirebilir, işletmenizi kâra geçirebilirsiniz.  Dokunmatik paneli sayesinde ayarlamalarınızı oldukça hızlı bir şekilde yapabilir, zaman kaybını da önleyebilirsiniz. 

Siz de kumanda panosu fiyatları ve yorumları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız sayfamıza göz atabilirsiniz.