Jetler kategorisinde 12 adet Ürün var.
Sıralama

Jetler

SPA yani sudan gelen sağlık; tarih boyunca birçok medeniyet tarafından farklı biçimlerde kullanılmıştır. Suyun rahatlatıcı etkisini adeta bir masaj yöntemi olarak kullanmak vücudun belirli noktalardaki ağrılarının tedavisi için etkin bir yöntem olarak görülmüştür. 

Jakuzi jeti suya belirli bir ivme vererek suyun vücudun herhangi bir noktasına gelmesini sağlayan bir jakuzi parçasıdır. Suya hız ve güç veren bu parçalar sayesinde kişiler su ile ağrılarına alternatif bir tedavi yöntemi uygulayabilirler. Suyun uyguladığı bu güç ile vücutlarına bir nevi masaj yaptırmış olurlar. Sizler de masaj jeti fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız jakuzi-spa kategorisine göz atabilirsiniz. 

 

Masaj Jeti Nedir?

Jakuzi masaj jeti; halihazırda jakuzi içinde bulunan suyun akışına ivme kazandırır böylece jakuzinin belirli noktalarından bireyin bedenine suyu adeta masaj yaparcasına aktarır. Suyu bir masaj aleti haline getiren bu yapı, jakuzi sisteminin genel parçasına eklenerek kolayca çalışabilir. İç mekanizması, suyu hızla jakuzi havuzu dışına iten bir çalışma prensibine sahiptir. Jakuzi içindeki suyun hareketini belirleyen bu ürünleri jakuzi küvetinizi yaptırırken istediğiniz noktalara monte ettirebilirsiniz. Bazı masaj jetleri suyu köpürten bir yapıya sahiptir. Bu tür bir modelle jakuzinizdeki su akış ayarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 

Jakuzinizi aynı zamanda bir yan sağlık ürünü olarak kullanmayı düşünüyorsanız jakuzi jetleri ile bu dönüşümü kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Farklı ebattaki jakuziler için farklı güce ve boyuta sahip jakuzi jet modelleri bulunmaktadır. Ancak jakuziniz için seçeceğiniz masaj jeti sayısının jakuzinin boyutuna göre az veya fazla olması bu tedavinin yetersiz kalmasına veya yanlış bir biçimde uygulanmasına neden olabilir. Birçok SPA uzmanına göre; jakuzide bulunan jet motorları boyun ve ayaklar arasındaki her noktayı etkileyecek bir biçimde monte edilmelidir. Çapraz bir biçimde yapılan masaj jeti montajı sizin ağrılarınız için etkili bir çözüm yolu olacaktır. Masaj için jet kullanmayı düşünüyorsanız jakuzi sıcak su pompalarınızın yeterli bir güce sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu olmadığı takdirde jakuzi jetinin verdiği su gücü oldukça yetersiz kalacaktır. 

Masaj jeti kullananlar suyun vermiş olduğu masaj hissi ile büyük ölçüde ağrılarından kurtulacak, ayrıca eklem sorunlarına alternatif bir çözüm bulacaklar. Dahası, karşı akıntı sistemi ile jakuzinizi çok daha işlevsel bir hale getirebilirsiniz. 

 

Masaj Jeti Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Sauna sahibi olanlar suyun tedavi yönünü kullanarak genel sağlık  durumlarını daha iyi hale getirebilirler. Suyun vücuda doğru ivme kazanarak ilerlemesini sağlayan masaj jetleri, yalnızca ağrıyı gidermez. Ayrıca bu ürünler birçok hastalığı karşı da vücudun çok daha dirençli bir yapıda olabilmesini sağlarlar. Jakuzideki ılık su, jetler sayesinde vücudun belirli noktalarındaki kaslara itilir ve bu kasların gevşemesini sağlar. Kaslardaki basıyı azaltan bir yapıya sahip olduğu için fibromiyalji, artrit ve kronik ödeme sahip noktaların tedavisinde kullanılır. 

Ilık suyun jetler ile vücuda verilmesi kaslardaki kan devir daimine de doğrudan katkı sunmaktadır. Özellikle sporcular ve ağırlık çalışanlarda ortaya çıkan kas ısınması problemini doğrudan çözebilir. Masaj jeti havuz genellikle fiziksel hastalıkların tedavisinde kullanılan alternatif bir yöntem olsa da aynı zamanda psikolojik olarak rahatlama isteği duyan birçok birey için önerilen tedavilerin başında gelmektedir. Masaj jeti havuz aleti su içindeki vücudu gevşetir ve bireyde rahatlama hissi uyandırır. Özellikle stres ile başa çıkamayan birçok birey için uzmanlar tarafından önerilen tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. 

Masaj jeti yorumları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız sayfamıza göz atabilirsiniz.