• JAKUZİ-SPA kategorisinde 44 adet Ürün var.
  Sıralama

  Jakuzi-Spa

   Su ile rahatlamak ve hayatın süregelen stresini atmak oldukça mümkündür. Suyun insana sunduğu rahatlığı farklı bir boyuta taşıyan jakuzi aslında ilk bakışta biri bir havuz gibi görünmektedir. Havuzdan farkı yalnızca boyutu ile alakalı değildir. Jakuzi-spa ile vücudunuza suyun ivme hareketi ile masaj yaptırabilir, suyun dokunuşları ile şifa bulabilirsiniz. Ayrıca hem jakuzi hem de spa havuzunda suyun derecesini ayarlayarak mevsime ve sağlık durumunuza göre sıcak ve soğuk su ayarlamaları yapabilirsiniz. Hem sıcak hem de soğuk suyun insan sağlığına farklı etkileri bulunmaktadır. Her iki havuz türünde de ihtiyacınıza göre sıcak ve soğuk su ayarlaması yaparak sağlığınız ve keyfiniz için en uygun seçeneği bulabilirsiniz. Jakuzi ve spa modelleri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa sayfamıza göz atabilirsiniz. 

   

  Jakuzi-Spa Nedir?

   Jakuzi ve spa uzun yıllardır kullanılan bir tür su kürüdür. Suyun ısısı ve ivmesi ile yapılan bu tedavi hem eklem hem de iç hastalıklara karşı uzmanlar tarafından sıklıkla önerilmektedir. Jakuzi bir nevi ev tipi spa türüne girmektedir. Jakuzi küveti normal banyo küvetlerine göre çok daha büyük ve derin bir yapıya sahiptirler. Ayrıca bu küvetin içerisinde bulunan blower ile suyun ivmesi arttırılır ve tam bir rahatlık hissine erişirsiniz. Diğer yandan spa ise daha çok kamuya açık olan yerlerin tercih ettiği büyük tipli jakuzilerdir. Ayrıca spa bireysel keyiften daha çok sağlık beklentisi olanlara hitap eden bir alandır. Bazı spa merkezleri doğal ve mineralli suları kullanmayı tercih ederler. Ev türünde bu özellik pek mümkün olmasa da ticari faaliyet için kurulan spa merkezlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Spa pompası ile bulunduğunuz ortamda mineralli bir su yatağını uygun bir tesisat kurulumu ile ayağınıza getirebilir, doğanın size sunduğu bu nimetten faydalanabilirsiniz.

   

  Jakuzi-Spa Faydaları Nelerdir?

  Spa kullananlar vücutlarındaki olumlu değişimlerinin birçoğunu spa veya jakuzi kullanmalarına bağlamaktadırlar. Suyun sıcaklığı ve hareketi ile vücut birçok açıdan yenilenebilir ve daha zinde hissedebilirsiniz. Jakuzi veya spa havuzunun sizlere sunacağı ilk özellik güzel bir masaj olacaktır. Jakuzi veya spada hidromasaj sayesinde vücudunuzun ağrıyan veya esnekliğini kaybeden kasları rahatlama hissedecektir, böylece kendinizi jakuzi veya spa sonrası oldukça rahatlamış hissetmeniz olasıdır. Jakuzi su jeti sayesinde su vücudunuzun birçok noktasına eşit olarak su dağıtımına gidecek böylece aynı anda çoklu bir masaj deneyimine sahip olabileceksiniz.

  Daha büyük havuzlarla su tedavisini sağlayan spa aynı zamanda sizlere farklı su masajı tekniklerini de sunmaktadır. Karşı akıntı sistemi sayesinde suyun akış ivmesi sizlerin genel sağlık durumunuza göre ayarlanabilir, yoğun ağrı çektiğiniz noktalara göre suyun akışını yöneltebilirsiniz. 

  Birçok sporcu için spor sonrası su ile rahatlama kondisyonlarını korumak açısından uzmanlar tarafından önerilmektedir. Özellikle ağır hareketleri içeren sporlarda kaslar ısınma ile birlikte sertleşir ve kasların rahatlaması için spa veya jakuzi iyi bir çözüm olacaktır. Bazı spa parçaları ile farklı masaj teknikleri ayarlayabilir, özellikle sporcuysanız spor esnasında yıpranan noktalarınıza daha fazla hidro masaj tedavisi uygulayabilirsiniz. 

  Günlük stres hemen hemen birçok bireyin başa çıkmaya çalıştığı durumlardan biridir. Özellikle yoğun tempolu bir hayata sahipseniz jakuzi veya spa sizin stresten ve vücut gerginliğinizden kurtulmanız için ideal bir seçenek olacaktır. Suyun akışını ritmik bir şekilde vererek hem kaslarınızı dinlendirebilir hem de küvet içerisinde dingin bir şekilde dinlenebilirsiniz. 

   

  Jakuzi fiyatlarının yanı sıra bir diğer alternatif tedavi yöntemi olan saunayı inceleyebilir, modelleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.