Havuz Duşları kategorisinde 4 adet Ürün var.
Sıralama

Havuz Duşları

Havuzlar durgun ve yapay sulardır. Filtreleme ve kimyasallar havuz suyu kalitesinin korunmasına yardımcı olsa da havuza giriş ve çıkışlarda duş alınması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Kişisel temizliğin havuza girme sonrasında sağlanması büyük önem taşımaktadır. Özellikle halka açık havuzlar her ne kadar iyi ilaçlansa da sağlığınızı riske atmamalısınız. Havuz duşları havuz öncesi ve sonrasında duş alınmasını sağlayan ve suyun bir çeşme gibi akmasını sağlayan yapılardır. Havuz suyundan geçmesi olası olan mikrop ve bakterilere karşı ek koruma sağlayan bu duşlar aynı zamanda sıcak bir havuzdan çıkanlar için ek bir serinleme olarak da kullanılmaktadırlar. Havuz duşu modelleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız havuz kategorisinden model araştırmanızı yapabilirsiniz. 

Havuz Duşları Modelleri Nelerdir?

Havuz duşları havuza giriş ve çıkış hijyeninin sağlanabilmesi açısından özellikle halka açık havuzlarda bulunması gereken havuz ekipmanları çeşitlerinin başında gelmektedirler.  Açık hava havuz duşları en sık tercih edilen modellerin başında gelmektedirler. Havuza yakın bir noktaya konumlandırılan bu duşlar yüzücüler için hızlı duş imkanı sunmaktadırlar. Ayrıca havuza girmeden önce kullanılan açık hava duşları havuz sağlığının korunmasına da yardımcı olmaktadır. Havuz duşları harcadıkları enerjiye göre de farklılık göstermektedirler. Bazı havuz duşları yalnızca soğuk su ile çalışırken bazı modellerde hem sıcak hem soğuk su seçenekleri bulunmaktadır. Solar havuz duşu güneş enerjisi paneline sahip olan havuzlarda kullanılabilmektedir. Sahip olduğu litre hacmine göre suyun bir kısmını bünyesinde barındırarak suyu istenilen dereceye getirir ve sıcak duş almak isteyenler için hızlı bir seçenek sunar. 

Havuz duşları imal edildikleri malzemeye göre de değişkenlik göstermektedirler. Paslanmaz çelik havuz duşları yapısı gereği nemden ve sıcaklıktan etkilenmemektedir. Özellikle açık hava havuzlarında kolaylıkla kullanılan bu ürün, sahip olduğu malzemesi nedeniyle uzun süreli bir kullanım sunmaktadır. Havuz duş tüneli büyük ölçekli havuzlarda kullanılabilen büyük bir duş türüdür. Kalabalık havuzlarda birden fazla kişinin kolaylıkla ve hızla duş almasını sağlayan yapılardır. 3 veya 5 adet duş başlığı olan modelleri ile müşterilerinizin sıra beklemesini önleyerek müşteri memnuiyetinizi arttırabilirsiniz. 

Havuz Duşu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Havuz ve yüzücü hijyenini sağlayan havuz duşları hem bireysel hem de ticari havuzlarda kullanılabilirler. Uzmanlara göre havuza giriş ve çıkış öncesinde duş almak önemli bir hijyen kuralıdır. Özellikle havuz sonrası hızlı bir duş, vücut derisinde bulunan klorun elimine edilebilmesi açısından yüksek derecede önemlidir. Vücutta kalan fazla klor deride yanma ve kaşıntı hissine sebep olabilir, ayrıca saçlarda sertliğe sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra havuz kimyasalları bazı bakterileri öldürmekte geç kalabilir. Havuza herkesin duş alarak girmesi havuz suyu dengesinin korunması açısından önemlidir. Kamuya açık havuzlarda havuza giriş ve çıkışlarda duş alınması sürekli tekrarlanan bir kuraldır. Hatta havuzda uzun saat vakit geçirecekler için ara ara havuz duşuna girip çıkmaları uzmanlar tarafından yüzücülere önerilmektedir. Büyük duş tünellerinin kullanımı ise çoklu duş alımına imkan verdiği için olimpik ve ticari havuzlarda yüzücülerin zamandan tasarruf etmesine imkan vermektedir. 

Havuz sonrası alınan soğuk bir duşun vücudun dolaşım sistemine de katkısı vardır. Akan bir suya maruz kalan vücut yalnızca kirlerden arınmış olmuyor aynı zamanda vücudun rahatlaması da sağlanabilmektedir. Mevsime göre sıcak su sağlayan havuz duşları ile de ılık bir duş alarak vücut ısınızı koruyabilirsiniz.

Sizler de havuz duşu fiyatları ve havuz duşu yorumları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız sayfamıza göz atabilirsiniz.